Історія закладу освіти

З історії Шубівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Кагарлицького району Київської області

Довідка

До 1917 року в селі Шубівці була двокласна церковно – парафіяльна школа при церкві, яка була побудована в 1778 році. Школа була розташована на правій стороні річки Расавки. Навчали грамоти дітей малоосвічені люди і дяки. Першим учителям – фахівцям був Щетиновський. Приміщення школи було побудовано біля церкви в 1890 році.

В 1912 році в селі було 300 дітей шкільного віку. Після подій 1917 – 1920 р. було відкрито двері в школу всім дітям.

З 1922 року Шубівську школу очолив Арсен Іванович Глущенко – перший її директор, що багато зробив для її зростання в період становлення. Одночасно з ним працював і Менщиць Микола Петрович – вчитель мови і літератури. Тепло, ласку, знання дали вони не одному шубівчанину.

До 1930 року працював директором школи Єлисей Володимирович Пришиба, який заступив після А.І.Глущенка, що був переведений на роботу в іншу школу. Кадри на цей час зросли. Одночасно з Пришибою працювали Микола Остапович Коробенко ( вчитель початкових класів ), Кость Петрович Короленко ( вчитель співів і музики ), Володимир Іванович Воробйов ( вчитель німецької мови ) та ін. – всього до десяти чоловік.

На цей час Шубівка була семирічкою. Її першими випускниками були Лаврін Панасович Киричок, Іван Назарович Крезуб, Федір Федорович Рупенко, Потап Макарович Нагірний. Шубівську семирічку закінчували юнаки із Зеленьок, Липовця, Ліщинки, Тернівки, Фролівки.

В різних куточках нашої Батьківщини згадують випускники Шубівської школи і перших вчителів, і нелегкі роки навчання.

В 1939 році в Шубівці розпочато будівництво двоповерхової школи – типової семирічки. Проте напад німецько – фашистських загарбників на нашу

Батьківщину не дав змогу учням ввійти у світлі класи, просторі кабінети. Приміщення школи було перетворено в гараж, в окремих класах фашисти поставили кулемети.

З болем у серці прощались зі своєю школою шубівчани, вирушаючи на фронт. Раїса Дмитрівна Воробчук, вчителька математики, проводжала своїх вихованців, запевняючи їх, що ще вони зустрінуться. Та зустрітися не довелося. В 1944 році Раїсу Дмитрівну фашиські людоїди по – звірячому стратили в селі Пустовіти Миронівського району.

В 1944 році розпочався перший післявоєнний навчальний рік. Школа працювала в 3 – х приміщеннях, розкиданих в різних кінцях села, не було підручників, зошитів. Багатьох дітей батьки не прийшли на перший дзвоник. Приміщення двоповерхової школи було відбудовано, і вже в 1946 році тут розпочалися заняття.

Росли кадри вчителів. Здобували знання діти. Шубівчани заліковували рани, нанесені фашизмом. А в 1953 році Шубівська середня школа вивела на самостійну дорогу життя перших випускників: 20 юнаків і дівчат. То були перші, хто одержав атестат про середню освіту.

За період з 1953 по 1999 рік зі стін Шубівської школи вийшло більше однієї тисячі випускників. 30 % з них одержали диплом про закінчення вищих навчальних закладів. За період з 1987 – 1999 рік із 187 випускників 19 були нагороджені золотими та срібними медалями. Зараз в школі навчається 105 учнів із сіл Шубівки, Землянки, Ліщинки, Тернівки та Расавки. В школі працює 19 вчителів, з них 15 мають вищу освіту. В школі працює їдальня, поблизу школи чудовий спортмайданчик та стадіон.

Кiлькiсть переглядiв: 390

Коментарi